Vyhlášení přehlídky 2021

Volné sdružení východočeských divadelníků, Centrum podpory uměleckých aktivit Impuls Hradec Králové, Městské kulturní středisko Červený Kostelec a Divadelní soubor Na tahu vyhlašují 24. ročník krajské postupové přehlídky amatérského činoherního a hudebního divadla:

Červený Kostelec 2021


Vážení divadelníci,

vzhledem k současným proměnlivým okolnostem ohledně pandemie Covidu-19 přesouváme termín přehlídky činoherního a hudebního divadla v Červeném Kostelci 2021.

Přehlídka se bude konat: 29. 4. – 2. 5. 2021

Uzávěrka přihlášek: 15. 3. 2021

Přihlášku najdete zde: Červený Kostelec 2021 - přihláška

Pokud se chcete přihlásit do Červeného Kostelce z nějakého důvodu nesoutěžně. Vyplňte přihlášku také a napište mi do e-mailu, že se nechcete účastnit soutěže. V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte ozvat. Vyjdeme vám maximálně vstříc. Kontakt najdete dole na této stránce.

PROPOZICE

Přehlídka je otevřená souborům bez ohledu na jejich regionální příslušnost. Přehlídka zahrnuje účast divadelních souborů v těchto třech kategoriích:

a) soubory, které uplatňují principy hereckého divadla dramatické postavy, a soubory, jejichž inscenace vycházejí z textů dramatických autorů;

b) soubory využívající různých principů hereckého divadla, jejichž inscenace vycházejí z nejrůznějších zdrojů tzv. otevřené dramaturgie;

c) soubory hudebního divadla.

Každý soubor se může zúčastnit se stejnou inscenací pouze jedné krajské přehlídky, která je programově postupovou pro Divadelní Piknik Volyně.

POZOR!!! Z jednání programové rady bude vyloučena inscenace, která se v roce 2020 zúčastní dvou a více krajských přehlídek s postupem na jakoukoli celostátní přehlídku. Pokud se soubor v předchozím roce účastnil např. krajské postupové přehlídky na Šrámkův Písek, může se účastnit jedné krajské přehlídky s postupem na DPV.

Odborná porota krajské soutěže má právo nominace a doporučení neomezeného počtu inscenací s uvedením pořadí pro program celostátní přehlídky. Postupové krajské přehlídky činoherního a hudebního divadla vrcholí celostátní přehlídkou amatérského činoherního a hudebního divadla, která je koncipována jako soutěžní přehlídka amatérských divadelních souborů dospělých, které ve své inscenační praxi reflektují zákonitosti divadla jako uměleckého druhu a jejichž adresátem je dospělé publikum.

Odborná porota krajské soutěže má rovněž právo doporučení inscenací s uvedením pořadí pro program celostátní přehlídky inscenací her pro děti a mládež Popelka Rakovník. Odborná porota má možnost udělit další kolektivní i individuální ocenění.

Kontakt: Centrum uměleckých aktivit Impuls, Tomkova 139/22, 500 03 Hradec Králové, www.impulshk.cz; Kateřina Fikejzová Prouzová, tel. +420 605 251 596, e-mail: divadlo@impulshk.cz