DIV SE (Divadelní setkání) výsledky dětské a loutkářské přehlídky

Centrum uměleckých aktivit a Volné sdružení východočeských divadelníků ve spolupráci s Divadlem Jesličky Josefa Tejkla s finanční podporou Královéhradeckého kraje a Ministerstva kultury ČR pořádá:

DIV SE: Divadelní setkání

  • loutkářská a dětská divadelní přehlídka
  • 23. – 24. dubna 2022
  • Divadlo Jesličky Josefa Tejkla, Hradec Králové

Přehlídky se zúčastnilo 10 souborů (101 účastníků). Dětské herce nečekala pouze soutěž. Malí účastnici se mohli vyřádit v divadelních seminářích pod vedením lektorky Jiřiny Kritičkové. Porota poskytla vedoucím jednotlivých souborů především zpětnou vazbu k jejich práci, nechyběla volná diskuse o představeních. Dva dny Divadelního setkání ukázaly, že se po dvou covidových letech začínají dramaťáky stabilizovat a vrhají se po hlavě do zkoušení. Úroveň inscenací byla velmi dobrá.

Lektorský sbor pracoval ve složení: Nina Malíková – teatroložka a pedagožka; Jaroslav Dejl – divadelník, pedagog, lektor; Peter Varga – herec a režisér (LokVar, Divadlo v Dlouhé); Dominik Linka – herec (Divadlo Drak, Damúza)

Výsledky přehlídky

Lektorský sbor nominoval na celostátní přehlídku Loutkářská Chrudim inscenaci Á hrome! souboru Convivum ze ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř.

Lektorský sbor doporučil na celostátní přehlídku Loutkářská Chrudim inscenaci Jeden souboru Je to tajný! ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř. Dále pak inscenaci Když vykoukne sluníčko souboru Tkanička, ZUŠ Chlumec nad Cidlinou.

Lektorský sbor nominoval na celostátní přehlídku Dětská scéna inscenaci Když vykoukne sluníčko souboru Tkanička, ZUŠ Chlumec nad Cidlinou-

Lektorský sbor doporučil na celostátní přehlídku Dětská scéna inscenaci Světýlko v dálce souboru Studio Šrámkova domu v Sobotce.

Lektorský sbor udělil individuální ceny:

  • Pavlíně Tiché za komplexní přístup k tématu a interpretaci v inscenaci Jeden, souboru Je to tajný! ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř
  • neviditelné herečce Tereze Prokešové v inscenaci Jeden, souboru Je to tajný! ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř

Kontakt: Kateřina Fikejzová Prouzová, info@vsvd.cz, tel. 605 251 596