Výsledky přehlídky loutkové a dětských souborů DIV SE 2024

Centrum uměleckých aktivit a Volné sdružení východočeských divadelníků ve spolupráci s Divadlem Jesličky Josefa Tejkla s finanční podporou Královéhradeckého kraje a Ministerstva kultury ČR pořádá:

DIV SE: Divadelní setkání

 • loutkářská a dětská divadelní přehlídka
 • 12.-14. dubna 2024
 • Divadlo Jesličky Josefa Tejkla, Hradec Králové

Přehlídky se zúčastnilo 15 souborů (149 účastníků). Pět souborů bojovalo o postup na Dětskou scénu, pět na Loutkářskou Chrudim a dalších pětice naplnila podmínky pro soutěž na obě zmíněné přehlídky. Dětští účastníci souboru měli své vlastní rozborové semináře pod vedením členky Divadla Jesličky Mariany Nebeské. Přehlídka byla žánrově i tematicky rozmanitá.

S pedagogy a režiséry nad inscenacemi diskutoval lektorský sbor ve složení: Nina Malíková – teatroložka, pedagožka, dramaturgyně; Jaroslav Dejl – divadelník, pedagog, lektor; Peter Varga – režisér, herec, lektor, zakladatel loutkové divadelní společnosti LokVar; Jiřina Vacková – lektorka, pedagožka, herečka Studia Ypsilon.

.

Výsledky přehlídky

Lektorský sbor nominoval na celostátní přehlídku Loutkářská Chrudim inscenaci Hostinec U Tří souboru POPCORN, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř.

Lektorský sbor doporučil na celostátní přehlídku Loutkářská Chrudim inscenaci Nová metoda souboru Je to tajný!, Kolegium hraběte Šporka, Jaroměř. Dále pak inscenaci O smutném tygrovi souboru SPRD PAPRD Kašpárkova zhouba.

Lektorský sbor nominoval na celostátní přehlídku Dětská scéna inscenaci O Perníkový chaloupce souboru LS BLECHY, Jaroměř.

Lektorský sbor doporučil na celostátní přehlídku Dětská scéna inscenaci Nepustím tě dovnitř souboru Studio Šrámkova domu, Sobotka. Dále pak inscenaci Jak se vítá maminka souboru Dvě Anči, ZUŠ Střezina, Hradec Králové. Inscenaci Krysař souboru Dramatický kroužek ZŠ Železnická, Jičín. A inscenaci Kosprd 1 souboru Čert, ZUŠ Střezina, Hradec Králové.

.

Lektorský sbor uděluje ceny:

 • za mezigenerační spolupráci v inscenaci Kosprd 1 souboru Čert, ZUŠ Střezina, Hradec Králové
 • Pavlíně Tiché, Michaele Zelené a Josefíně Pacovské za autorský vklad do inscenace Nová metoda souboru Je to tajný!, Kolegium hraběte Šporka, Jaroměř
 • cenu Jakubovi Pilařovi za osobitou existenci na jevišti v inscenaci Po lese souboru Ochotnický spolek ŽUMPA, Nučice
 • za hudebně-herecký vklad do inscenace O smutném tygrovi souboru SPRD PAPRD Kašpárkova zhouba
 • za kolektivní souhru v inscenaci Mausa Musaka souboru Tkanička a NN, ZUŠ Chlumec nad Cidlinou
 • celému tvůrčímu týmu za dramaturgický přínos k inscenaci Sešlost k OSLU souboru Pod kloboukem BTV, ZUŠ Chlumec nad Cidlinou
 • za invenční autorské zpracování klasické pohádky O Perníkový chaloupce souboru LS BLECHY, Jaroměř
 • za kolektivní souhru v čistotě stylu a animaci a dobře zvládnuté loutkářské řemeslo v inscenaci Hostinec U Tří souboru Popcorn, ZUŠ Jaroměř
 • za funkční řešení kostýmů v inscenaci Krysař souboru Dramatický kroužek ZŠ Železnická, Jičín

Kontakt: Kateřina Fikejzová Prouzová, info@vsvd.cz, tel. 605 251 596